Каталог товарів

Корисно знати

  • Остеопороз: практичні рекомендації для жінок різного віку

    Опублікована: 29 січня 2024 р.

    Остеопороз є поширеним патологічним станом, для якого характерне руйнування кісткової тканини, що призводить до підвищеного ризику переломів навіть внаслідок незначної травми. Зважаючи на значення естрогенів у формуванні й підтриманні мінеральної щільності кісток, у жінок встановлено інші закономірності нарощування та втрати кісткової тканини, ніж у чоловіків, що виявляються у нижчих показниках пікової кісткової маси та вищому ризику переломів упродовж життя. Крім того, ризик переломів суттєво зростає у жінок постменопаузального віку, у яких вичерпано естрогенні ресурси організму.

    Остеопоротичні переломи призводять до серйозних наслідків різного ступеня тяжкості - від неможливості виконувати прості повсякденні завдання та підвищеного ризику повторного перелому до потреби в постійній сторонній допомозі протягом життя та навіть до смерті. Крім того, висока вартість медичних послуг, що надають пацієнткам із переломами, супроводжується значними економічними витратами.

    До вашої уваги огляд ключових положень Звіту Товариства з досліджень у сфері жіночого здоров'я стосовно профілактики, скринінгу та діагностики остеопорозу, розробленого експертами Робочої групи з питань здоров'я кісток К. МакФі, І.О. Аніньє та Л. Хоран (США).

    Детальніше
  • Лямбліоз. Детально: діагностика, ефективне лікування

    Опублікована: 24 січня 2024 р.

    Лямбліоз (лат. Lambliosis, Giardiasis) - досить поширена протозойна інвазія людини, спричинена найпростішими, що переважно уражає тонку кишку, супроводжується в деяких хворих алергійними й неврологічними симптомами.

    Детальніше
  • Біомаркери при серцевій недостатності

    Опублікована: 23 січня 2024 р.

    Сучасні клінічні рекомендації з діагностики, лікування та профілактики серцевої недостатності (СН) включають вимірювання та подальший аналіз рівнів біомаркерів, переважно натрійуретичних пептидів (НУП), серцевих тропонінів, розчинного супресора туморогенезу-2 (sST2) та галектину-3, як сурогатних діагностичних і прогностичних факторів. Метою цього огляду є узагальнення знань про роль одноразових і серійних визначень серцевих біомаркерів у прогнозуванні пов'язаних із СН клінічних подій.

    В огляді наводяться дані стосовно того, що серійні вимірювання вмісту біомаркерів можуть бути корисними для оцінювання ризику розвитку СН і прогнозування подій, які безпосередньо пов'язані з СН. Висловлюється припущення, що в майбутньому великі контрольовані клінічні випробування мають бути краще сплановані для розроблення індивідуальної терапії СН.

    Детальніше
  • Залізодефіцитна анемія у жінок і дівчат репродуктивного віку

    Опублікована: 18 січня 2024 р.

    Дефіцит заліза є найпоширенішим патологічним станом у світі та однією з п'яти основних причин інвалідності. У той час як низький показник феритину у сироватці крові є діагностичною ознакою залізодефіциту, підвищений його рівень визначається як гострофазовий маркер, що може реєструватися при запальних станах уже в І триместрі вагітності. Відповідно до сучасних настанов, проведення рутинного скринінгу на залізодефіцит у невагітних та вагітних жінок за відсутності ознак анемії не рекомендоване. З огляду на останні літературні дані ця рекомендація має бути переглянута.

    Детальніше
  • Хвороба Паркінсона чи все так однозначно?

    Опублікована: 16 січня 2024 р.

    Загальноприйнято, що хвороба Паркінсона є захворюванням головного мозку.

    Дослідники з університету Суррея та університету Алабами в Бірмінгемі припускають наявність взаємозв'язку між розвитком хвороби Паркінсона та кишковим мікробіомом.

    Детальніше