Каталог товарів

Корисно знати

  • Кишкова проникність або «дірявий кишечник»

    Опублікована: 15 січня 2024 р.

    Симптоми синдрому дірявого кишечнику супроводжують чи не всі захворювання травного тракту. Натомість невідомо, є він причиною їх виникнення, чи навпаки, розвивається внаслідок цих захворювань?

    Детальніше
  • Целіакія та несприйняття глютену без целіакії.

    Опублікована: 11 січня 2024 р.

    Вживання їжі, що містить глютен, не викликає шлунково-кишкових симптомів у людей, які не хворіють на непереносимість глютену

    Детальніше
  • Лібідо і медикаменти

    Опублікована: 07 січня 2024 р.

    Призначаючи медикамент, лікар обов'язково має попередити пацієнта про властиві небажані наслідки або побічні дії. Важливо брати до уваги не лише такі побічні реакції, як сухий кашель (візитна картка інгібіторів АПФ), нудота (як от метронідазол), відчуття сухості у роті (наприклад, діуретики), кандидоз ротової порожнини (імуносупресанти, групи селективних бета-2-адреностимуляторів), що суттєво впливають на якість життя пацієнта. Часто нехтують невід'ємним фактором людського життя - лібідо, сексуальним потягом.

    Детальніше
  • Сепсис. Сучасні підходи, міжнародні рекомендації та лікування

    Опублікована: 06 січня 2024 р.

    Сепсис розглядають як спричинений інфекцією небезпечний для життя стан, який асоціюється з високим ризиком смерті. Смертність від сепсису, особливо за його несвоєчасної діагностики, може перевищувати 40%. Із цим ускладненням можуть стикатися лікарі будь-якого фаху, тому базовими знаннями з діагностики та лікування сепсису повинні володіти всі медичні працівники. Проблемним питанням діагностики та лікування сепсису була присвячена науково-практична конференція «Сепсис: виклики сьогодення», що відбулася 24 листопада в онлайн-форматі. Лікар-терапевт, доктор медичних наук, професор Володимир Михайлович Мавродій розповів про сучасні підходи до діагностики та лікування сепсису з позицій чинних зарубіжних і міжнародних рекомендацій: Surviving Sepsis Campaign (SSC, 2021), Society of Critical Care Medicine (SCCM, 2016), European Society of Intensive Care Medicine (ESICM).

    Детальніше
  • Безсоння та алкоголь: взаємозв’язок і специфіка лікування

    Опублікована: 03 січня 2024 р.

    Розлади сну є дуже поширеною медичною скаргою. Наприклад, у дослідженні Medical Outcomes Study, що охопило понад 20 тис. осіб, тяжке безсоння протягом останніх 4 тиж мали 16%, легке - 34%, а значна частина решти 50% опитаних повідомили про ті чи інші прояви порушеного сну. Після 2 років спостереження 59% із легким і 83% із тяжким безсонням досі страждали від проблем зі сном. Безсоння асоціюється з подальшим розвитком соматичних і психічних розладів, погіршенням якості життя й підвищенням смертності.

    Детальніше