Біль в кістках і кінцівках, надмірна вага. Ці та інші ознаки дефіциту вітаміну D в організмі-частої проблеми зимового сезону-опублікував журнал Focus.

Зима не за горами, дні стають коротшими і можливість заправки вітаміном D, сонця, стає все менше і менше. Саме сонячне світло є і залишається найважливішим джерелом вітаміну D - речовини, що необхідно для здорового стану кісток, шкіри і психіки. Якщо вітаміну D не вистачає, зростає ризик розвитку остеопорозу, підвищеного тиску і діабету 2 типу. При цьому нестача вітаміну через брак сонячного світла може виникати навіть при вживанні продуктів, що містять важливий вітамін.

На дефіцит вітаміну D в організмі можуть вказувати такі ознаки.

Біль в кістках і кінцівках.

Також при цьому може відчуватися скутість, малорухливість суглобів вранці після пробудження.

Надлишкова вага. Більш високий відсоток жиру в організмі сприяє і більш високому рівню вітаміну D в крові. Вітамін D є жиророзчинним, і при його нестачі організм починає накопичувати жирову масу, щоб заповнити відсутнє.

Сильна пітливість голови.

Підвищена пітливість голови в порівнянні з іншими ділянками тіла є одним з найбільш неочевидних ознак дефіциту вітаміну D у дорослих людей.

Проблеми з кишечником.

Люди з хворобою Крона, непереносимістю глютену або запальним захворюванням кишечника частіше страждають від дефіциту вітаміну D, оскільки ці захворювання впливають на споживання жирів, воно стає нижчим. Це, в свою чергу, зменшує концентрацію жиророзчинного вітаміну D.

Депресивний стан.

Вітамін D відіграє ключову роль у підтримці здорового рівня серотоніну в мозку, тому при його нестачі формується емоційна пригніченість.

За словами професора медицини, фізіології та біофізики в Медичному центрі університету Майкла Ф. Холіка, для отримання організмом вітаміну D перебувати на сонці корисно протягом 10-15 хвилин в день.

Джерело: МедікФорумПовернутися назад Опублікована: 09 листопада 2023 р.