Каталог товарів

Корисно знати

 • Лямбліоз. Детально: діагностика, ефективне лікування

  Опублікована: 24 січня 2024 р.

  Лямбліоз (лат. Lambliosis, Giardiasis) - досить поширена протозойна інвазія людини, спричинена найпростішими, що переважно уражає тонку кишку, супроводжується в деяких хворих алергійними й неврологічними симптомами.

  Детальніше
 • Біомаркери при серцевій недостатності

  Опублікована: 23 січня 2024 р.

  Сучасні клінічні рекомендації з діагностики, лікування та профілактики серцевої недостатності (СН) включають вимірювання та подальший аналіз рівнів біомаркерів, переважно натрійуретичних пептидів (НУП), серцевих тропонінів, розчинного супресора туморогенезу-2 (sST2) та галектину-3, як сурогатних діагностичних і прогностичних факторів. Метою цього огляду є узагальнення знань про роль одноразових і серійних визначень серцевих біомаркерів у прогнозуванні пов'язаних із СН клінічних подій.

  В огляді наводяться дані стосовно того, що серійні вимірювання вмісту біомаркерів можуть бути корисними для оцінювання ризику розвитку СН і прогнозування подій, які безпосередньо пов'язані з СН. Висловлюється припущення, що в майбутньому великі контрольовані клінічні випробування мають бути краще сплановані для розроблення індивідуальної терапії СН.

  Детальніше
 • Залізодефіцитна анемія у жінок і дівчат репродуктивного віку

  Опублікована: 18 січня 2024 р.

  Дефіцит заліза є найпоширенішим патологічним станом у світі та однією з п'яти основних причин інвалідності. У той час як низький показник феритину у сироватці крові є діагностичною ознакою залізодефіциту, підвищений його рівень визначається як гострофазовий маркер, що може реєструватися при запальних станах уже в І триместрі вагітності. Відповідно до сучасних настанов, проведення рутинного скринінгу на залізодефіцит у невагітних та вагітних жінок за відсутності ознак анемії не рекомендоване. З огляду на останні літературні дані ця рекомендація має бути переглянута.

  Детальніше
 • Хвороба Паркінсона чи все так однозначно?

  Опублікована: 16 січня 2024 р.

  Загальноприйнято, що хвороба Паркінсона є захворюванням головного мозку.

  Дослідники з університету Суррея та університету Алабами в Бірмінгемі припускають наявність взаємозв'язку між розвитком хвороби Паркінсона та кишковим мікробіомом.

  Детальніше
 • Кишкова проникність або «дірявий кишечник»

  Опублікована: 15 січня 2024 р.

  Симптоми синдрому дірявого кишечнику супроводжують чи не всі захворювання травного тракту. Натомість невідомо, є він причиною їх виникнення, чи навпаки, розвивається внаслідок цих захворювань?

  Детальніше